Останнім днем строку вважається наступний за неробочим робочий день

Поки підвищував кваліфікацію — виграв касацію.

Здавалось би — очевидні речі, та Апеляція «проковтнула».

Може, в когось і Касація «проковтнула», — користуйтесь для перегляду у Верховному Суді України.

«Згідно з ч. 7 ст. 115 КПК якщо закінчення строку, який обчислюється днями, припадає на неробочий день, останнім днем цього строку вважається наступний за ним робочий день.

Відповідно до ст. 116 КПК строк не вважається пропущеним, якщо скаргу здано до закінчення строку на пошту. Апеляційну скаргу з виправленими недоліками захисник подав 12 грудня 2016 року (у понеділок) згідно з поштовим штемпелем, як правильно встановив апеляційний суд. Зазначене свідчить, що захисником не було пропущено відповідний процесуальний строк.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що апеляційний суд безпідставно повернув апеляційну скаргу захисника у зв’язку з пропуском встановленого суддею-доповідачем строку для усунення недоліків апеляційної скарги, а тому ухвала цього суду підлягає скасуванню на підставі п. 1 ч. 1 ст. 438 КПК, як постановлена з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, а кримінальне провадження — призначенню на новий апеляційний розгляд зі стадії прийняття апеляційної скарги».